Konstelace

 

   Rodíme se jako svébytná bytost z masa, kostí a krve. Rodíme se ze spojení matky a otce - tedy je jasné, že mimo buněčnou strukturu neseme i epigenetické spojení rodu své matky a rodu svého otce. Energie, která je pro náš život nezbytná, nese dary a nese též zátěže.

Konstelace přicházejí na řadu vždy, když máte pocit, že na své linii už máte zapracováno a přesto se pořád něco vrací...

    V rodinném systému jde o mnohem více, než pouze o to, co jsme prožili osobně.

Jsme v hlubokém a laskavém vztahu s každým, kdo přes generace patřil do našeho bohatého rodinného systému.

Každý váš předek má mít své místo v rodu, každý má být uznán a každý má být vidět. Každá rodina má svůj primární řád, má své vazby a vztahy. Vyrovnání a uznání hraje v mezilidských vztazích významnou roli. Před situacemi života neutečeme, pokud se nevyřeší, mohou se přehrávat dále u dalších potomků rodu a čekat na rozuzlení. Každý v našem rodinném systému má mít své láskyplné místo.


    Někdy v životě narazíme na situaci, která se nám neustále opakuje a nemá zjevnou příčinu. Kořeny mohou sahat mnohem dál, než jen k našemu životu. Komplikované vztahy s rodiči, dětmi, zablokovaná práce, nedostatek hojnosti v životě, komplikované partnerství.

Rodinný systém nám drží jednotlivá životní témata a ovlivňuje náš osobní život více, než  bychom leckdy chtěli a více, než si dokážeme připustit. Podle  zakladatele Berta Helingera se některé stopy situací, energií a bloků v rodině mohou táhnout až 15 generací. Není proto divu, že si s tím sami prostě nemůžeme poradit.

   

    Firemní systémy podléhají podobných harmonizačním strukturám.    V těchto případech konstelační terapie pomůže uvolnit zablokovaná traumata a člověku se najednou v životě uvolní energie ke změnám, které jsou pro něj potřebné.        

                                                                                                                                                                                                                zpět na konzultace

Rodinný systém