A něco více o metodě...

Co je metoda kineziologie - Three in One Concepts?


Jednota mysli, ducha a těla. Jemná metoda uvolňování stresu a bolesti z přítomnosti a minulosti, která navozuje opětovnou rovnováhu v těle. Člověk si na základě nepříjemných zážitků v mysli vytváří tzv. energetické bloky, které mu později v určitých okamžicích života brání svobodně myslet i reagovat. Důsledkem potlačeného stresu vznikají fyzické i duševní obtíže, po jejichž příčině často neúspěšně pátráme. Odstranění stresů - „odblokování“ umožní tělu nastartovat samouzdravovací proces a navrátit se k původní rovnováze. Jde o práci s energií, pomocí uvolněné emoce dochází ke změně myšlení a k vyřešení daného problému.

Historie...


Základy kineziologie položil v roce 1964 americký chiropraktik Dr. George Goodheart, který začal používat testování svalů k vyhodnocování své léčby. Byl chiropraktikem a svůj způsob zkoumání funkce svalu nazval aplikovanou kineziologií. Jeho koncepci později rozpracoval Dr. John F. Thie a sestavil učební materiál, který vydal v roce 1973 pod názvem „Touch for Health" – Dotyk pro zdraví.  V dalším vývoji této metody se vyčlenilo několik odvětví. Jedním z nich je koncept  „Three in One“ vyvíjený od roku 1972 třemi vynikajícími odborníky Gordonem Stokesem (jeden ze zakladatelů Touch for Health), Danielem Whitesidem (průkopníkem genetiky chování) a Candance Callaway (odbornice v oblasti mezilidských vztahů). Práce s „Three in One” zahrnuje mnoho oblastí a jednou z nich je systém „One Brain” (Jednotný mozek), jehož název je odvozen od ideálního fungování mozku, kdy pravá a levá hemisféra dokonale spolupracují.


K odblokování...


Informace k odblokování dostává fazilitator pomocí svalového testu. Mozku, našemu biologickému počítači, můžeme zadat  otázku a odpověď dostaneme pomocí změny svalového napětí. Identifikujeme míru negativního stresu a míru pozitivní motivace, hlavní emoce a věkové období, kdy došlo k zablokování problému. Poté dochází k uvolňování napětí vzájemným rozhovorem a řadou korekcí sestávajících z velmi jednoduchých pohybů, cviků, doteků. Jsou natolik prosté, že pro člověka zvyklého na složité věci, situace, či přístroje je až neuvěřitelné, jakého výsledku lze dosáhnout tak nepatrným a jednoduchým zásahem.

                                                                                                                                                                                                   zpět na konzultace

Metodu používám na soukromých konzultacích od roku 1999 a od roku 2003 ji vyučuji.A naše vzdělání v oboru: