HELENA SZEKERES

   Můj příběh se začal psát před více než čtyřiceti lety. Vyrůstala jsem v Liberci, hlavní náplní mých dnů byl vrcholový sport, pak vysoká škola ekonomického zaměření, atraktivní práce a cestování po světě - učila jsem se být nezávislá, podávat skvělé výkony a spoléhat se hlavně sama na sebe.

    Život měl ale se mnou zřejmě jiné plány. Nečekané stěhování do Brna mě začalo odklánět z dálnice, která přeci tak jasně vedla k Úspěšné ženě se Slavným manželem. Přišlo složité období, které se dá popsat jednoduše jako "bez rodiny, bez peněz, bez střechy nad hlavou". A podle pravidla, že náš růst přichází přes krize, mě to poprvé probralo, abych se vydala hledat hlouběji do svého srdce. Bylo třeba objevit novou sílu a začít si dávat ty správné otázky.

    Tím se do mého života začalo otevírat mnoho jiných možností. Přišla další studia práce s lidmi u renomovaných učitelů jak z oblasti businessu, tak z oblasti technik osobního rozvoje či masáží. Pohltilo mě studium lidského těla, jeho energetiky, emocí a souvislostí. K tomu přišla do našeho života dcera, další velký učitel :). 

    Je to pár let, co jsem byla velmi intenzivně zapojená na vedoucí pozici v businessu. Souběžně s tím jsem pracovala s lidmi jako kouč či průvodce, případně jsem se zabývala firemními systémy a jejich nastavováním do opětovné rovnováhy.

    Před čtyřicítkou se otevřelo doslova vymodlené "escape" okno a já jsem opustila firemní svět. Nový začátek. Přišel čas zapojit vše, co bylo dosud odžité, do zcela nových zkušeností. V současnosti mám možnost budovat vlastní laskavou firmu, kde je možné pracovat a pečovat o lidi rukama, přes které může proudit uzdravující energie. A jsem se součástí týmu Regeneračního studia. Kdo by si v roce 2005 pomyslel…

    Vzhledem k prožitým kotrmelcům prostě nemám žádné životní motto. Jen stále cítím vývoj, tak po té cestě jdu. Cítím, že s tím, co mi bylo umožněno se naučit a do čeho jsem vložila moji energii, se mi jde jinak, než dřív. Díky!

Budu ráda, pokud se té cestě potkáme.                                                                                        Helena Szekeres

                                                                                                                                                                                            

Vzdělání: Gymnázium Liberec, Technická univerzita v Liberci – podniková ekonomika, konzultantka a lektorka metody kineziologie One Brain Three In One Concepts (studovala jsem u lektorů: Romana Šlézarová, Zuzana Fečková - Franková, Johanna Lehner a prezidentka společnosti Anastazya Tomoko Wada), absolventka základního konstelačního výcviku u Jana Bílého, facilitátorka rodinných, systemických a finančních konstelací u manželů Polívkových z Rakouska, absolventka koučovacího výcviku Result Coaching Systems u MCC Vladimíra Tuky.

 

Když se dívám zpět, díky za tu šanci. Znovu jsem budovala svůj svět. Kromě kariéry ve firemním prostředí jsem začala hledat i další cesty, inspirace a lidi, kde bych cítila spojení. Začala jsem experimentovat s různými dostupnými technikami, až jsem se zamilovala - mojí láskou se stala metoda OneBrain 3in1 Concept (zde známá jako kineziologie). Po prvním kineziologickém odblokování jsem to jednoduše chtěla umět taky, dávalo mi to smysl. Po dvou letech, kdy jsem čekala na moji učitelku Romanu, se mi podařilo v roce 2005 zahájit studium..