O konstelačním rozestavění

 

Jak se nachystat na individuální sezení?

Je dobré znát základní faktické informace z obou rodů, co se dají zjistit. A je potřeba dorazit pokud možno v “kondici”, rozestavění potřebuje vaši energii.

Jak probíhá sezení?

Začneme rozhovorem o tématu a zjišťováním jak se problém projevuje ve vašem životě. Ke sladění spolupráce používáme techniky na uvolnění těla a mysli, při práci používáme svalový test, identifikujeme co, či kdo má být postaven, k rozestavění používáme konstelační desku, figurky, kameny nebo konstelační papíry - potom pracujeme v celé ploše kanceláře. Téma je tak zhmotněno, je zjevné a pomocí konstelačních vět a jiných technik vyrovnáno. Někdy je potřeba ještě něco dotáhnout - posilňovací cvičení - dostanete na konci sezení doporučení od konstelatéra, který s vámi pracuje.

Je po problému?

Tak jednoduché to není. Konstelace je první krok ke změnám, které jsou u vás v životě potřeba. Jakoby se vytvořil prostor a dostatek energie na to, co vám má přijít do života. Životní kroky už jsou na vás.

Co mohu čekat po sezení?

Když uklízíte váš domov, býváte unaveni, je to práce.....uklízet u sebe, či v  rodu je též těžká práce. Po sezení dochází k úlevě, ale často také nastupuje únava.

Je dobré se chvíli projít, zůstat o samotě, než se zintegrujete a naplánovat si pohodový den bez dalších povinností. Po dobu zpracování je vhodné nesdílet informace a nechat vše v sobě usadit a vyrovnat. I slovo je energie a mohla by vám chybět pro dočištění vašeho tématu. O rozestavění lze hovořit po zpracování, když už v sobě nemáte na téma žádnou emocionální reakci.

Jak  je to vůbec možné, pochopím to?

Možná ano, možná ne. Vše v přírodě má svůj řád, i rody mají pravidla a hierarchii. Jsou skrytá a v dněšní době jsme od přírodních zákonitostí hodně odpojeni.

Konstelace nejsou o jen o mysli a pochopení, jsou o procítění, energii a jejím vyrovnání.

Mám spoustu probémů, kdy mohu zapracovat na dalším?

Někdy není zapotřebí už žádné opakováí, chce to jen čas..., pokud chcete zajít znovu jsme zvyklé na interval minimálně 3 měsíce.

Kdy zvolit individuál a kdy skupinu?

To je na vás. ne každý dokáže svá témata zpracovávat před skupinou, individuál je pro uzavřejnější lidi jakoby snažší. Co se týká semináře, je to neporovnatelné. Mimo své téma, které si postavíte, máte možnost zacítit v rozestavěním ostatních účastníků i své vlastní zádrhele a rozpustit je..protože podvědomí a tělo pracuje ikdyž se “jen dívá”, bez vašeho vědomí.  Bonus je tedy mnohem širší.

Proč zrovná k nám?

Jsme absolventky konstelačního výcviku u Arnolda Polívku a Evy Polívkové z Rakouska. Své vzdělávání neustále rošiřujeme na seminářích zahraničních i českých konstelatérů a máme po svém úklidu, takže víme, čím procházíte, i my jsme byly ve vaší situaci. Ve své práci používáme i další znalosti práce s tělem,

naše techniky pomohou práci zjemnit a zkrátí možné abreakce ve vašem životě. Dnes se zabývá konstelacemi velké množství terapeutů, je dobré si zjistit reference. Máme za sebou velké množství konstelační práce, vždy je dobré poptat se lidí, kteří u nás absolvovali sezení, či seminář.